Huawei
Elektromos autó töltő
A töltőpontok, töltőállomások és fali dobozok értékesítése az elmúlt években fellendült, most, hogy egyre inkább az elektromos járművek az alapfelszereltség. Az első töltőpontok még meglehetősen „primitívek” a jelenlegi „intelligens” töltőállomásokhoz képest; csak feltöltötték az akkumulátort.
A modern töltőpontok közvetlenül csatlakoznak az internethez, így a fogyasztás és az áramköltség bárhol megtekinthető internetkapcsolattal. A legújabb modellek különböző konfigurációs opciókkal is rendelkeznek, így minden töltőállomás zökkenőmentesen integrálható bármely háztartásba.
Otthoni töltőoszlopok
Az elektromos autók töltésének teljes választékát kínáljuk otthoni és üzleti célra. Különösen a falra szerelhető töltőmodellek kínálnak megoldást olyan helyzetekre, amikor az álló töltőpontok túl sok helyet foglalnak el. A felfüggesztett töltőállomások gondosan elrejthetik azokat, így használaton kívül nem okoznak kényelmetlenséget.
Mi a különbség az 1 és 3 fázisú töltőállomások között?
Az egyfázisú töltőnél az áram csak egy vezetéken folyik át, míg a háromfázisú töltőnél az áram három vezetékre oszlik, így nagyobb teljesítményt tud kezelni. Az egyfázisú töltőállomás szabványos 230 voltos csatlakozást és 16 amperes szabványos biztosítékot használ. A mérődoboz alapkivitelben egyfázisú csatlakozást tartalmaz.
Egy 3 fázisú töltőállomás 3x230 voltot használ. Ezt teljesítményáramlásnak is nevezik. Ezen a ponton egy szabványos, 16 amperes biztosíték is található. Mivel az áram három vezetéken van elosztva, ennek a töltési pontnak nagyobb a maximális töltési kapacitása.
Akárcsak a mérődobozoknál, itt is választhat egy- vagy háromfázisú töltőpont vásárlása között. A 3 fázisú csatlakozás előnyei a gyorsabb töltési idő és több akkumulátor tölthető egyszerre. Az autó akkumulátorának azonban alkalmasnak kell lennie a 3 fázisú töltésre.
Számítsa ki az elektromos autó
töltési idejét Az elektromos autó töltési ideje könnyen kiszámítható. A számítás elvégzéséhez szükség van az akkumulátor kapacitására és az autó töltési kapacitására. Ha ezeket felosztod, tudod, mennyi ideig tart egy elektromos autó feltöltése.
Ha autója kapacitása 60 kWh, ebből körülbelül 55 kWh hasznosul majd. Ha az akkumulátort 1 fázisú csatlakozással tölti, melynek töltési kapacitása 20 kW. A számítás: 60kWh/20kW = kb. 3 óra töltési idő.
Online és offline töltőpontok
Az offline üzemmódban működő töltőpontok csak az autóhoz csatlakoznak. Amint csatlakoztatja a csatlakozódugót, a töltőpont elkezdi a töltést, és azonnal leáll, amint a dugót kihúzzák vagy az akkumulátor megtelt.
A legtöbb modern töltőpont a legmodernebb technológiával van felszerelve, és csatlakozik az internethez. WiFi-n keresztül egyszerűen integrálhatók az otthoni hálózatba. Így mindig betekintést nyerhet a töltési előzményekbe és az áramköltségekbe, és az alkalmazáson keresztül bárhol, ahol van internet kapcsolat, leolvashatja a töltőállomást.
Nyilvános töltőpontok kontra privát töltőállomások
Elektromos autója töltésekor többféle lehetőség közül választhat. Töltheti az autót egy nyilvános töltőállomáson az út mentén, vagy egy töltőponton az irodában vagy otthon. Azok, akik otthon töltik elektromos autójukat, általában falra szerelhető töltőállomással teszik ezt. A töltőállomás fő előnye, hogy kevesebb helyet foglal, és szükség esetén továbbra is mozgatható. A töltőpontot egyszer telepítik, és állandó helye van.
A közterületi töltőpontokon gyakran több töltőcsatlakozás is található, ami azt jelenti, hogy egyszerre több jármű is tölthető. Ezek a töltőpontok gyakran nem rendelkeznek fix töltőkábellel, így a felhasználónak saját töltőkábelt kell használnia. A nyilvános töltőpontok gyakran rendkívül robusztusak, hogy ellenálljanak a vandalizmusnak, a rozsdának és a tűznek.
Dugótípusok EV Wallbox
1-es típusú csatlakozó (Yazaki)
Az 1-es típusú dugó nem jött be gyorsan Hollandiában, mivel ez egy 100 V-os csatlakozó, és főleg Észak-Amerikában és Japánban használják. Elektromos autó töltése Yazaki csatlakozóval lehetséges, de a töltés sokkal lassabb. Ezt az okozza, hogy az 1-es típusú csatlakozóval a három rendelkezésre álló fázis egyike használatos. Ez a típusú dugó olyan autókon található, mint az Opel Ampera, a Nissan Leaf, a Toyota Prius és a Mitsubishi Outlander PHEV.
Chademo csatlakozó
A Chademo csatlakozó Japánból származik, és a gyorstöltés szabványa Hollandiában. Ezzel a csatlakozóval fél óra alatt teljesen feltöltheti az autó akkumulátorát. Hátránya, hogy ez a csatlakozó csak egyenárammal működik.
2-es típusú csatlakozó (Mennekes)
A Mennekes csatlakozót az Európai Bizottság jelölte ki az elektromos autók töltésének szabványaként. A Mennekes csatlakozó előnye, hogy 1-fázisú (házi konnektorból) és 3-fázisú (tápárammal) is használható. A Mennekes dugó olyan autómárkákon található, mint a Tesla, Volvo V60 és BMW i3.
Kombinált csatlakozó
2017 óta a kombinált dugó váltotta fel a Mennekes csatlakozót, mint az európai szabványos csatlakozót. A kombinált csatlakozó nagy előnye, hogy egyenárammal és váltakozó árammal is tud tölteni.
Otthoni töltés olcsóbb, mint a nyilvános töltés
Ha otthoni töltőállomást szerel fel, akkor az energiaszolgáltató által fizetett normál díjat fizet, amely alacsonyabb, mint egy nyilvános töltőállomásnál. Helytől függően könnyedén kétszer annyit fizethet, mintha otthon, saját töltőponttal töltené az akkumulátort.
Mire kell figyelnem vásárláskor?
Bármelyik töltőállomáson tölthetem az autómat?
Ez attól függ, hogy milyen típusú dugó megfelelő az autójához. Kombinált csatlakozóval általában meg lehet boldogulni. Van autója 1-es típusú csatlakozással? Ezután vásárolhat egy adapterdugót, hogy továbbra is bárhol tölthesse.
Mennyi ideig tart az autóm feltöltése?
Ez az autó maximális töltési kapacitásától, valamint a töltőállomás és a mérődoboz kapacitásától függ. A hozzávetőleges időtartamot egyszerűen kiszámolhatod:
ehhez vesszük az autód akkumulátorának teljesítményét, mondjuk 65 kWh-t, és a wallbox-é mondjuk 22 kW-ot, majd kb. 3 óra kell, mire teljesen feltöltődik. A feltétel az, hogy autója és mérődoboza 22 kW-ot tud tölteni.
Mi a helyzet, ha feltöltöm az autómat a saját napenergiámmal?
Ha saját napelemekkel rendelkezik, sokkal érdekesebbé válik, ha saját fali dobozával tölti fel autóját. A zöld energia ezután közvetlenül az autójába kerül, az elektromos hálózat beavatkozása nélkül. Így sokkal közelebb kerülsz az önellátó élethez.